Alpenstraße – Alpejski Raj


Najsłynniejsze wysokogórskie
trasy motocyklowe Austriackich ALP

Główna atrakcja wyjazdu to wysokogórska trasa Grossglocknerstrasse istniejąca już od 1935 roku zagwarantowała niezapomniane emocje już ponad 50 milionom odwiedzającym. To najpopularniejsza alpejska droga w Europie mieszcząca się w parku narodowym Wysokie Taury (Nationalpark Hohe Tauern ) z najwyższą górą i największym lodowcem Austrii Großglockner.

Pokonując liczne zakręty na odcinku 30 km odczujemy różnicę wzniesień – 1,5 km podróżując jednocześnie poprzez wszystkie strefy wegetacyjne. Pokonanie tej trasy to kompaktowa wyprawa do tej krainy wiecznego lodu. Podróż tę rozpoczynamy od widoku zielonych łąk a zakończymy przy wiecznym lodzie.

To najbardziej malownicza droga w Austrii. Po drodze można podziwiać zmieniającą się szatę roślinną oraz poczuć malejące ciśnienie atmosferyczne. Wzdłuż całej trasy znajduje się wiele punktów widokowych i restauracji. Tą malowniczą trasą dojedziemy do Franz Josefs Höhe skąd roztacza się imponujący widok na najwyższy szczyt Alp Austriackich – Grossglockner (3789m npm) oraz na najdłuższy (10 km długości!) we wschodnich Alpach lodowiec Pasterze. W planie wyjazdu znajdują się także pozostałe 3 trasy alpejskie o których często turysta nie ma pojęcia wybierając się docelowo na najsłynniejszą – Grossglockner , tymczasem tamte zznajdują się w pobliżu i stanowią fenomenalna atrakcję, bo na każdej mamy do czynienia z innym krajobrazem.

Przy dłuższym wyjeździe ok. 10 dni przejeżdżamy na Włoską stronę i zmierzamy docelowo na najtrudniejszą trasę Europy czyli Stelvio którą podjeżdżamy od strony północnej. Przejeżdżamy ją kilkukrotnie do Bormio przez tunele i następnie można przejechać na stronę Szwajcarii na wyasfaltowaną niedawno piękną i kręta przełęcz UmbrailPass.

Organizacja wyjazdu:

Liczba motocykli: max 6 maszyn

Wymagania dla kierowcy:
– min. roczny staż w jeździe (min. 3000 km)
– umiejętność jazdy prędkościami 140-160 km/h
– kompletny strój motocyklowy
– prędkość jazdy:
po autostradach – maksymalnie dopuszczalna
pozostałe drogi – maksymalnie dopuszczalna
– stan techniczny motocykla – idealny
(w tym w szczególności opon)

Wymagania dla pasażera:
– kompletny strój motocyklowy
– stoicki spokój i ciągły uśmiech

Grupę prowadzi 2 doświadczonych motocyklistów, jedziemy formacją zwartą.
Oferta wyjazdów skierowana jest wyłącznie dla absolwentów szkoły, a grupę organizujemy dopiero po spotkaniu organizacyjno-integracyjnym.

WPISOWE i inne koszty:

Sam wyjazd jest bezpłatny, jednakże z uwagi, iż odbywa się na zasadach szkolenia wyjazdowego – uczestnikom towarzyszą instruktorzy i cała wyprawa jest przez nich przygotowywana, rezerwowane są winiety, miejsca noclegów, produkowane są pamiątkowe gadżety. To niezapomniana przygoda, możliwość podszlifowania umiejętności i wypoczynku.

Każdy z uczestników otrzyma T-shirt oraz softshell z wizerunkiem Alp i trasami jakie przemierzymy. To tak że będzie znak rozpoznawczy grupy podczas postojów, czy wieczornych posiedzeń 🙂 Na czas przejazdu otrzymacie kamizelki z nr taktycznymi dającymi efekt taki, że wszyscy robią miejsce 🙂 Prócz tego my planujemy wszystkie trasy, zajmujemy się rezerwacją noclegów, nawigacją oraz prowadzeniem grupy.

Wpisowe – obejmujące „umundurowanie”, gadżety,  planowanie, prowadzenie grupy  wynosi 900 zł

Dodatkowo doliczcie:
Paliwo – ok. 1500 zł
Noclegi – ok. 2500 zł
Inne atrakcje „kulinarne” i winietki z biletami – ok. 500-2000 zł

Reasumując to kameralny wyjazd do cywilizowanej Europy, gdzie zobaczymy nowoczesną infrastrukturę drogową, wykorzystamy możliwości motocykli, zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki, ale też nocować będziemy w komfortowych warunkach i żywić się regionalnymi przysmakami.
To nie jest wyjazd do Zakopanego na oscypka, stąd ma też swoją wartość  ;  )

JEDZIEMY NA 2 KOŁACH TAM I Z POWROTEM
to prawdziwy wyjazd, nie wozimy się busami!

Wrażenia i towarzystwo są najważniejsze, więc zastrzegamy sobie prawo selekcji uczestników po spotkaniu organizacyjnym które jest przeprowadzane z minimum kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jedziemy do miejsc docelowych na kołach motocykli! NIE WOZIMY MOTOCYKLI BUSAMI! To prawdziwy wyjazd bez fanaberii i wymagamy poważnego potraktowania sprawy. Uczestnicy muszą mieć ubezpieczenia zdrowotne, assistance i zapas środków w razie „W”. Trasa będzie filmowana, a materiał będzie można zdobyć po powrocie w formie video.

LINK do galerii z ostatniego wyjazdu – kliknij tu..

ZAPISY PRZYJMUJEMY ZIMĄ – na skrzynkę mailową: biuro@msm.malopolska.pl
Prosimy zapisując się podać maila zwrotnego.

Przed wyjazdem (po zebraniu grupy) spotkanie organizacyjne obejmujące :
– potrzebne wyposażenie
– trasy przejazdu
– zapoznanie się

 

Zobacz jeszcze trasy w Rumunii – kliknij tu ..

 

Trip