KURS ENDURO 1- PODSTAWY JAZDY W TERENIE

Kurs przeznaczony dla osób, które nigdy nie jeździły na motocyklu off-roadowym. Jazda w terenie może znacznie przyspieszyć proces doskonalenia techniki jazdy na motocyklu. Jeden dzień treningu poza asfaltem daje tyle, co miesiąc jazdy po szosie. Nauka kontroli uślizgów obu kół podczas jazdy na motocyklu enduro wyrabia właściwe nawyki i odruchy bezwarunkowe, które okazują się nieocenione w sytuacjach awaryjnych – np. w ruchu miejskim. Sztuka opanowania maszyny w błocie,czy podczas pokonywania przeszkód przekłada się bezpośrednio na zwiększenie bezpieczeństwa motocyklisty w każdych warunkach drogowych.Kurs szczególnie jest przydatny dla osób posiadających , czy noszących się z zamiarem kupna maszyny z kategorii enduro – funduro – supermoto. Szkolenie daje podstawy do wyrobienia odpowiednich nawyków pozwalających w przyszłości doskonale panować na maszyną w różnorodnych warunkach drogowych.

W planie szkolenia m.in:

– przygotowanie motocykla
– opony do jazdy terenowej
– uwzględnienie ciężaru maszyny
– elementy specjalistycznego ubioru do off-road-u
– podstawy techniki jazdy
– jazda stojąc i siedząc
– przyspieszanie i hamowanie
– pozycja na zakrętach
– zjazdy i podjazdy
– przejazdy po różnych nawierzchniach
– podnoszenie motocykla w różnych sytuacjach
– trening jazdy po specjalnym torze

 

Szkolenie prowadzą doświadczeni instruktorzy i szkoleniowcy.
Trening odbywa się na motocyklach szkoły – co sprawia, że możecie Państwo ćwiczyć bez ryzyka uszkodzenia i kosztownej naprawy swojego własnego motocykla.
Treningi w terenie na lekkich motocyklach enduro, doskonałych dla początkujących. To taki motocykl co zrzuci, ale nie zabije 🙂

Treningi dla jednej do max. trzech osób.

Technika