Prawo jazdy – kategoria A1


KURS PODSTAWOWY kategorii A1
w SEZONIE 2023 – NIE ORGANIZUJEMY NABORU!

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A1, które uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3 oraz mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW (15KM).

Wymagany wiek to 16 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed uzyskaniem wymaganego wieku, a więc mając już 15 lat i 9 miesięcy. Dodatkowym wymaganiem jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Kurs ten to idealne rozwiązanie dla młodego wielbiciela jednośladów , który chce się nauczyć bezpiecznie poruszać motocyklem i w przyszłości przesiąść na większą maszynę. Zajęcia z praktyki obejmują 14 godzin treningu celem opanowania motocykla przy różnych prędkościach (w tym również nowych zadań egzaminacyjnych). Zajęcia w ruchu miejskim to minimum 6 godzin jazd z instruktorem. Liczbę godzin potrzebnych do opanowania jazdy w stopniu pozwalającym zaliczyć egzamin państwowy za pierwszym razem ustalamy indywidualnie dla każdej osoby.
Rodzice kierujący do nas swoich podopiecznych nie muszą się zamartwiać ,że zaraz po kursie pociecha ulegnie wypadkowi. Nasze szkolenia prócz przekazu merytorycznego zawierają również ten społeczno-wychowawczy. Prowadzący zajęcia są związani zawodowo ze służbami ratownictwa drogowego oraz posiadają przygotowanie pedagogiczne. W czasie szkoleń szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i wykształcenie nawyków bezpiecznych zachowań.

Szkolenie kat.A1 obejmuje:

 Wykłady – 5 bloków tematycznych

Praktykę – 10 treningów po 120 minut  (20×60) jazd praktycznych

Wykłady odbywają się w porach popołudniowo-wieczornych , część teoretyczna to 5 bloków tematycznych zawierających tematy wymagane ustawowo oraz 6 tematów ponad program związanych wyłącznie z motocyklizmem. Zajęcia z teorii to zaledwie 5 spotkań , cały kurs trwa do 5 tygodni.

Szkolenie podwyższające – rozszerzające kategorię z A1 do A2 

Osoba szkolona posiadającą już kategorię A1 może podwyższyć ją do A2 realizując szkolenie praktyczne w wymiarze 10 godzin. Nie jest wymagana teoria oraz egzamin teoretyczny. Kandydat składa sam egzamin praktyczny na kategorię A2. 

 
TU MOTOCYKLIŚCI  szkolą motocyklistów !
Ponieważ jesteśmy czynnymi motocyklistami – podczas nauki jazdy w zakresie tej kategorii szczególną uwagę zwracamy na zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym na jednośladzie – celem przyszłego prawidłowego rozpoznawania niebezpieczeństw i odpowiednio szybkiego reagowania na wszelką bezmyślność innych uczestników.

Nasze pojazdy szkoleniowo-egzaminacyjne:
HONDA      CBF-125
YAMAHA     YS -125

Sprzęt którym dysponujemy jest utrzymany w idealnym stanie technicznym oraz wyposażony w gmole chroniące motocyklistę przed urazami w razie wywrócenia się w czasie treningu. Jako jedna z nielicznych szkół posiadamy własny plac manewrowy do szkolenia wyłącznie motocyklistów. Szkolenie odbywa się również na torze kartingowym i prócz zadań standardowych poszerzone jest o elementy z techniki jazdy precyzyjnej na wzór szkoleń zagranicznych. 


   ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:

  • Przepisy ruchu drogowego
  • Budowa, rodzaje, przeznaczenie motocykli
  • Zasady właściwego doboru maszyny
  • Frakcje motocyklowe
  • Zasady taktyki jazdy jednośladem
  • Technikę kierowania motocyklem
  • Technikę motocyklową
  • Zasady doboru stroju i akcesoriów
  • Zasady prawidłowej eksploatacji motocykli
  • Pierwszą pomoc w wypadkach drogowych

W cenie kursu :
       • komplet materiałów dydaktycznych

        • egzamin wewnętrzny teoretyczny

 

WAŻNE! Nasza szkoła wymaga posiadania od kandydatów kat. AM lub B1

Przewidywany czas trwania całego kursu to 5 tygodni.
Czas oczekiwania na egzamin – do 1,5 tygodnia.

w SEZONIE 2023 – nie prowadzimy otwartego naboru kandydatów
Realizujemy jedynie kursy podwyższające kategorię z  A2 lub do A

Zapisy na kurs przyjmujemy przez cały tydzień w godzinach otwarcia biura.
Rezerwacje miejsc telefonicznie, płatność gotówką lub przelewem.

Prawo jazdy

A1 do A2kat.A1 Krakówkurs motocyklowy krakówkurs na 125kurs rozszerzający A1 do A2najlepszy kurs motocyklowy Krakówpodwyższenie kategorii A1prawo jazdy A1szkoła motocyklowa Kraków