Kompletne szkolenie, czyli ABC motocykli od podstaw!


Dziś już mało która szkoła realizuje szkolenie teoretyczne! A szkoda.. 

Wielu Klientów szuka jednak kompletnej usługi, żeby później świadomie decydować chociażby o zakupie kasku, czy rękawiczek. Czy zatem warto kupować tanie kursy pozbawione zajęć na których tego wszystkiego się dowiesz?

Większość szkół nie ma nawet własnej sali wykładowej oraz nikogo kto takie zajęcia potrafiłby przeprowadzić. Stąd najczęściej każą przyszłym Klientom kupować testy i się ich uczyć, następnie zdać egzamin państwowy i dopiero oficjalnie rozpocząć kurs w szkole na zasadzie odbycia samych zajęć praktycznych. To powoduje niższą cenę, obejście się bez kosztownej kadry i szybszy czas realizacji. Jednak Klient nawet nie wie co traci..

Szkolenie motocyklisty od podstaw musi mieć wykłady!

Wyszkolenie przyszłego motocyklisty nie jest możliwe bez przegadania z Nim wielu tematów związanych z bezpieczeństwem i różnicami postrzegania ruchu z fotela kierowcy samochodu, a motocykla. Także tematyka zakupu motocykla, rodzajów maszyn i przeznaczenia, błędów jakie większość ludzi popełnia z powodu właśnie braku wiedzy!

TESTY na prawo jazdy nie dają żadnej wiedzy o motocyklach

Przerobienie testów da Ci powtórkę z przepisów ruchu drogowego i wymagań technicznych dla motocykli. Tylko tyle. 
Zdasz na pewno! Jak nie za pierwszym to za drugim razem. Tylko co dalej ?

Czy z testów dowiesz się czym jest apeks i okno wlotowe? Dlaczego opony nie mogą być stare i dlaczego wybierać 2CT?
Które pytania testowe wyjaśnią Ci czym jest MIPS, Koroyd lub jak działają przekładki elastomerowe w warstwach polistyrenu? Jak naprawdę działa opona i jakie są fizyczne przyczyny przeciwskrętu? Dlaczego przegazówka jest ważna i jak blippery oraz quickshiftery wypierają umiejętności, które jednak warto posiąść ucząc się w dobrej szkole motocyklowej.. Niestety większość „tanich” instruktorów czytając ten fragment tekstu będzie sprawdzać znaczenie terminów w google, a szkoda bo powinni o tym już od dawna nauczać.
Bardzo trudno znaleźć dziś na rynku instruktora z prawdziwego zdarzenia. My na szczęście ściągamy jak magnes tych ogarniętych oraz doświadczonych, wyjeżdżonych, oczytanych i ciągle podnoszących swoje kompetencje.
Inne szkoły mają w zamian ciągłe promocje i prawie o połowę niższe ceny.


U nas Motocykliści Szkolą Motocyklistów, stąd skrót MSM

Bardzo dużo jeździmy, czytamy, szkolimy się i ciągle gadamy z ludźmi z branży motoryzacyjnej. Prowadzący szkolenia teoretyczne to nie jakieś nudne dziady co ostatni raz jeździli WSK-ą w latach 70-tych. Nawet o przepisach potrafią mówić ciekawie. Nudno nie będzie! Motocykle nie są nam obce z żadnej strony i nie jeden urlop spędziliśmy bez samochodu. Każdy instruktor ma już któryś z kolei motocykl. Nasi wykładowcy znają każdy salon w Krakowie i nie tylko. Rozterki zakupowe również przerabialiśmy, ale wiemy na co zwracać uwagę i potrafimy ostudzić emocję .. niejednokrotnie nakierowując naszych absolwentów na właściwy model, który daje Im potem przez kilka lat mega dużo frajdy! Tego wszystkiego dowiesz się wykupując nasze szkolenie i pełną wersję kursu motocyklowego. Zresztą innej nie sprzedajemy!

Zobacz Naszych Szkoleniowców w GALERII ZDJĘĆ – kliknij tu .. 

Poniżej w skrócie przedstawiamy zagadnienia jakie są poruszane na wykładach o motocyklach. Tematyka jest oczywiście wielowątkowa, ale sprytnie łączymy ją w całość i nawet zajęcia z wiedzy dotyczącej sygnalizatorów, czy oznakowania różniącego się w odczycie dla motocyklisty są w kontekście jazdy właśnie jednośladem.

  NASZE ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:
 • Wybrane przepisy RD oraz najnowsze zmiany w kontekście motocykli
 • Budowa, rodzaje, przeznaczenie motocykli – czyli co wybrać? 
 • Zasady właściwego doboru maszyny i błędy najczęściej popełniane
 • Frakcje motocyklowe, czyli Kto czym jeździ i co ma w głowie ; ) 
 • Zasady taktyki jazdy ulicznej, czyli jak się nie dać innym 
 • Technikę kierowania motocyklem, fizyka ruchu, czynności kierowcy
 • Technikę motocyklową i rozwój technologii oraz systemów asystujących
 • Zasady doboru stroju i akcesoriów (od stóp do głowy) 
 • Zasady prawidłowej eksploatacji motocykli, czyli jak samemu nie psuć! 
 • Ratownictwo drogowe w wersji dla motocyklistów 
 • oraz wiele wiele innych ….

Do naszych zajęć absolwenci otrzymują dodatkowo możliwość udziału w specjalnych spotkaniach on-line organizowanych w ramach społeczności MTC, gdzie dowiecie się mnóstwo rzeczy bezpośrednio od mechaników motocyklowych, handlarzy, szkoleniowców oraz innych uczestników posiadających już motocykle. To świetna okazja do poznania ludzi z Polski oraz takich jeżdżących na tym samym sprzęcie jaki macie zamiar zakupić. To taka wartość dodana do naszych szkoleń.

W komplecie do szkolenia otrzymujecie pełen pakiet startowy z podręcznikiem zawierającym nie tylko wiedzę o przepisach, ale i o technice motocyklowej. Oczywiście te przeklęte testy też tam są ; )

Te zajęcia mogą uratować skórę..

Pomijając tematykę motocyklową związaną z taktykami jazdy, to szkolenie z ratownikiem realizowane zawsze jest na żywo w trybie stacjonarnym i wyjaśnia wiele zawiłości dotyczących pytań z pomocy przedmedycznej, ale także daje Wam wiedzę przydatną nawet do kierowania samochodem. Zobaczycie jak fajne oraz pomocne przedmioty warto zakupić chociażby właśnie do samochodu, a o których przeciętny kierowca nie ma pojęcia. Nie będziecie się nudzić.

Po szkoleniu podstawowym zrealizowanym w pełnej wersji z wykładami Nasi absolwenci wyraźnie odróżniają się od chociażby uczestników szkoleń jakie organizujemy w zakresie techniki jazdy  na obiektach ODTJ lub drogowych kursów.
Naszym absolwentom nie trzeba tłumaczyć oczywistych podstaw jak np. dotyczących pozycji na motocyklu. Niestety ma to miejsce często u innych motocyklistów pomimo posiadania już prawa jazdy kategorii motocyklowej oraz samego motocykla. Zatem zachęcamy Każdego Kto chce porządnie zacząć przygodę z motocyklami –  do wybierania dobrych szkół oferujących pełen zakres usługi. Jest w Krakowie ich kilka, ale niestety tylko kilka .. w wielkim potoku wyświetlających się wyników wyszukiwania ofert po wpisaniu „szkola motocyklowa”+ dopisek „Kraków” w wyszukiwarce Google.

Wybrane szkolenia On-Line w formie WEBinaru 

Niektóre szkolenia o jednorazowym charakterze spotkania jak np. B-125 z uwagi na komfort i wygodę związaną z oszczędzeniem czasu na dojazdy realizujemy w formie webinarów na profesjonalnej platformie. Każdy z uczestników otrzymuje instruktaż oraz linki prowadzące do szkolenia na platformie obsługiwanej w języku polskim z bardzo intuicyjną obsługą. Nie trzeba mieć kamer i mikrofonów! Można w czasie rzeczywistym pisać do prowadzącego, którego wyraźnie będzie widać i słychać prócz prezentowanych materiałów w formie multimedialnej. Zajęcia realizujemy wieczorami w tygodniu. Więcej szczegółów uzyskacie Państwo w biurze szkoły.
Szkolenia mające kilka modułów jak np. podstawowe kursy prawa jazdy realizujemy w sezonie 2023 wyłącznie stacjonarnie z uwagi na lepszy kontakt z grupą oraz możliwość integracji, pogadanki, obustronnej wymiany doświadczeń.

 

Zobaczcie skąd bierze się cena i faktycznie jest drogo? – kliknij tu .. 

Nasza oferta szkoleń – kliknij tu .. 

Prawo jazdyTechnika

cena kursu motocyklowegokurs bez teoriikurs teoretyczny kat.AMotoPark KrakówMSM MałopolskaMSM Małopolska szkoła Motocyklowanajlepsze szkolenia motocyklistównajlepszy plac manewrowy na motocyklprawo jazdy A bez teoriiprofesjonalne kursy motocyklowe w Krakowieszkoła motocyklowa Krakówszkolenie motocyklowe On lineszkolenie teoretyczne motocyklowewebinar kurs Awykładowca motocyklowywykłady o motocyklachwykłady o odzieży motocyklowej