Prawo jazdy – kategoria A

kurs-motocyklowy-krakow

Profesjonalny kurs motocyklowy kategorii A
Od 24 lat – motocykle o pojemności 700 ccm

Jest to kurs dla każdego kto chce nauczyć się jazdy motocyklem. Szkolenie jest profesjonalne i wzorowane na niemieckim systemie nauczania. Z powodzeniem szkolimy osoby które wcześniej nawet na motocyklu nie siedziały, byle tylko wykazywały się odpowiedzialnością i chęcią nauki. Uprawnienia kat.A pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika , czy też moc. Jedynym ograniczeniem są posiadane umiejętności i zdrowy rozsądek, nad czym w czasie kursu wspólnie pracujemy.

Szkolenie motocyklowe obejmuje:

 Wykłady  – 7 bloków tematycznych + Ratownictwo Drogowe (zajęcia dodatkowe z Ratownikiem)
Praktykę – 10 treningów po 120 minut  (20h) +  egzamin wewnętrzny (+1h) 

Wykłady odbywają się w porach wieczorowych, część teoretyczna to 7 bloków tematycznych (5 spotkań) zawierających tematy wymagane ustawowo oraz zagadnienia ponadprogramowe związane wyłącznie z motocyklizmem.  Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego i czynnego motocyklistę, instruktora techniki jazdy oraz czynnego ratownika. Zajęcia teoretyczne są bardzo ważne i pozwalają zrozumieć fizykę, dynamikę ruchu motocykla co bezpośrednio przekłada się na technikę kierowania , czyli na bezpieczeństwo jazdy. Kto nie pozna tych zasad na szkoleniu, marny jego los w odkrywaniu tych „prawd” na drodze. Sale wykładowe są klimatyzowane , a w czasie przerw do Państwa dyspozycji jest barek kawowy. Palacze mogą się przewietrzać na wyznaczonej palarni.

TEORIA w 5 dni – wieczorami w tygodniu 

Odbywa się w formie wykładów w czasie 5 spotkań trwających po około 4 godzin zegarowych z przerwami oraz z dodatkowych zajęć w zakresie ratownictwa drogowego trwającego około 3,5 godziny. Zajęcia odbywają się dzień po dniu licząc od dnia rozpoczęcia szkolenia wieczorami, czyli od czwartku do środy pomijając weekend. Zajęcia z ratownictwa organizowane są w terminie jaki wspólnie ustala grupa. 

ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:
  • Przepisy ruchu drogowego (powtórka)
  • Budowa, rodzaje, przeznaczenie motocykli
  • Zasady właściwego doboru maszyny
  • Frakcje motocyklowe
  • Zasady taktyki jazdy jednośladem
  • Technikę kierowania motocyklem
  • Technikę motocyklową i rozwój technologii
  • Zasady doboru stroju i akcesoriów
  • Zasady prawidłowej eksploatacji motocykli
  • Ratownictwo drogowe (profesjonalny ratownik)

Zobacz dlaczego te zajęcia są ważne i jak to robimy – kliknij tu .. 

Szkolenie podwyższające – rozszerzające kategorię z A1 do A lub z A2 do A

Osoba szkolona posiadającą już kategorię A1 lub A2 może podwyższyć ją do A realizując szkolenie praktyczne w wymiarze 10 godzin. Nie jest wymagana teoria oraz egzamin teoretyczny. Kandydat składa sam egzamin praktyczny na kategorię A2 lub A prawa jazdy w krakowskim MORD. Realizujemy takie szkolenia na bieżąco, a zapisy przyjmowane są indywidualnie przez biuro szkoły przez cały sezon szkoleniowy.  

Nabór na szkolenia motocyklowe – SEZON 2022

W nowym sezonie motocykle szkoleniowe YAMAHA MT-07 z ABS o pojemności 700 ccm dysponujące mocą 75 KM oraz kilkanaście innych o mniejszych pojemnościach oraz masach. Sześciobiegowa skrzynia z wyświetlaczem aktualnego biegu oraz niska kanapa oraz wyjątkowo niska masa własna z pewnością ułatwi naukę. Szkolenie będzie 3 etapowe. Zaczynamy kurs od małych i lekkich motocykli, a po ich opanowaniu przechodzimy do coraz to cięższych i mocniejszych. Szkoląc się u Nas będziecie Państwo w dobrych rękach, a jeździć na motocyklach takich samych jak na egzaminie państwowym, czyli YAMAHA MT07 z systemem ABS.    

MSM, czyli Motocykliści Szkolą Motocyklistów


Ponieważ jesteśmy czynnymi motocyklistami – podczas nauki szczególną uwagę zwracamy na prawidłową technikę i taktykę jazdy motocyklem. W trakcie szkolenia przedstawiamy i analizujemy przykłady nagannej oraz błędnej techniki jazdy kończącej się kalectwem – mając na celu ukazanie również niebezpiecznej strony tej pięknej pasji jaką są dla nas motocykle.
Zwracamy Państwa uwagę na zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym na jednośladzie – celem przyszłego prawidłowego rozpoznawania niebezpieczeństw i odpowiednio szybkiego reagowania na wszelką bezmyślność innych uczestników.


Sprzęt którym dysponujemy jest utrzymany w idealnym stanie technicznym oraz wyposażony w gmole chroniące motocyklistę przed urazami w razie wywrócenia się w czasie treningu. Jako jedna z nielicznych szkół posiadamy własny plac manewrowy do szkolenia wyłącznie motocyklistów oraz przyległy parking dla klientów zmotoryzowanych. Szkolenie podstawowe dla kategorii A prócz zadań standardowych poszerzone jest o elementy z techniki jazdy na wzór szkoleń zagranicznych. 
 

W cenie kursu :
• komplet materiałów dydaktycznych
• e-Testy 2022 dla kategorii A
egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny

 

Interesuje Cię kategoria A2 – zobacz tu .. kliknij 
  

 

Przewidywany czas trwania całego kursu to 6-7 tygodni.
Czas oczekiwania na egzamin – do 3 tygodni

Wymagamy posiadania prawa jazdy kategorii B minimum od roku!

Zapisy na kurs przyjmujemy przez cały tydzień w godzinach otwarcia biura.
Rezerwacje miejsc telefonicznie, płatność gotówką lub przelewem.

ZAPISY
kliknij tu

Prawo jazdy

A1 do AA1 do A2A2 do Agdzie robić kurs motocyklowy w Krakowiekategoria A2 do Akompleksowy kurs kat.Akurs A Krakówkurs na motor w Krakowieprofesjonalne szkolenie motocyklowe Krakówprofesjonalny kurs prawa jazdy kat.A w Krakowiestrategie jazdy motocyklemszkoła motocyklowa w Krakowieszkolenie teoretyczne dla motocyklistów w Krakowieszkolenie z technologii odzieży motocyklowejtechnika jazdy motocyklem szkolenie z teorii fizyki