Prawo Jazdy – kategorii A2

instruktor-obok-kursanta

KURS  PODSTAWOWY  kategorii A2
Od 18 lat – motocykle do 35 kW

Jest to kurs dla każdego kto chce rozpocząć przygodę z motocyklem. Z powodzeniem szkolimy osoby które wcześniej nawet na motocyklu nie siedziały, byle tylko wykazywały się odpowiedzialnością i chęcią nauki.
Uprawnienia kat.A2 pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika, jednak z ograniczoną mocą do 35 kW oraz stosunkiem mocy do masy własnej motocykla 0,2kW/kg. Motocykli tego typu na rynku jest mnóstwo. To lżejsze konstrukcje, jednak dynamiczne i o różnym zastosowaniu. Znajdziemy tu nakedy, crossy, supermoto, sporty.
Kategoria A2 pozwala także na kierowanie trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW.
Szkolenie motocyklowe obejmuje:
– Wykłady – 5 bloków tematycznych
– Praktykę – 10 treningów po 120 minut
(20×60) jazd praktycznych

Wykłady odbywają się w porach popołudniowo-wieczornych , część teoretyczna to 5 bloków tematycznych (5 spotkań) zawierających tematy wymagane ustawowo oraz zagadnienia ponadprogramowe związane wyłącznie z motocyklizmem.  Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego i czynnego motocyklistę, instruktora techniki jazdy oraz czynnego ratownika. Zajęcia teoretyczne są bardzo ważne i pozwalają zrozumieć fizykę, dynamikę ruchu motocykla co bezpośrednio przekłada się na technikę kierowania , czyli na bezpieczeństwo jazdy. Kto nie pozna tych zasad na szkoleniu , marny jego los w odkrywaniu tych „prawd” na drodze. Sale wykładowe są klimatyzowane , a w czasie przerw do Państwa dyspozycji jest barek kawowy. Palacze mogą się przewietrzać na wyznaczonej palarni.

TEORIA w 5 dni – wieczorami w tygodniu 

Odbywa się w formie wykładów w czasie 5 spotkań trwających po około 4 godzin zegarowych z przerwami oraz z dodatkowych zajęć w zakresie ratownictwa drogowego trwającego około 3,5 godziny. Zajęcia odbywają się dzień po dniu licząc od dnia rozpoczęcia szkolenia wieczorami, czyli od czwartku do środy pomijając weekend. Zajęcia z ratownictwa organizowane są w terminie jaki wspólnie ustala grupa. 

Nabór na szkolenia kat.A2 w sezonie 2021

Motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny dla kat.A2 to YAMAHA MT-03 z ABS dysponujący mocą 35 kW. Motocykl posiada silnik rzędowy o pojemności 300 ccm. Szkoła posiada identyczne motocykle jak na egzaminie państwowym w MORD w Krakowie, ale nauka odbywa się na jeszcze kilku innych modelach motocykli o niższych oraz wyższych masach i pojemnościach dla lepszego wyczucia sprzętu i niezbędnego doświadczenia.

Rewolucja w szkoleniu i egzaminowaniu na A2 od 2021

Wyczekiwana zmiana przez osoby niskiego wzrostu i niskiej wagi wreszcie została wdrożona w przepisy o egzaminowaniu. Od sezonu 2021 będzie można uczyć się i zdawać egzamin na mniejszym i lżejszym motocyklu klasy pojemnościowej 300 ccm. Ułatwi to egzamin, a wielu osobom pozwoli spełnić marzenia o własnym motocyklu. Do tej pory było tak, że aby móc jeździć motocyklem w pojemności 300-500 ccm, należało zdać egzamin na „700”-tce, co sprawiało iż wiele osób po prostu rezygnowało. Od roku 2021 motocyklem egzaminacyjnym w Krakowie dla kategorii A2 jest Yamaha MT-03 (model z 2020 roku) Posiadamy dwa takie same motocykle, więc nasi absolwenci nie mają kłopotu z opanowaniem tej maszyny na samym egzaminie, tym bardziej że na kursie ćwiczą też większymi moto!
To ważne, bo zazwyczaj szkoły nie posiadają kilku różnych pojemnościowo motocykli, a jedynie ten docelowy. Najczęściej szkoły mają tylko dwa motocykle, wysłużoną „125”-kę i od docelowy motocykl.
Z uwagi na wymagające współczesne motocykle kurs A2 jest u nas 3 etapowy. Zaczynamy kurs od małych i lekkich motocykli, a po ich opanowaniu przechodzimy do coraz to cięższych i mocniejszych maszyn. Szkoląc się u Nas będziecie Państwo w dobrych rękach, a jeździć na motocyklach takich samych jak na egzaminie państwowym.
Nasza szkoła już od lat posiada motocykle klasy pojemnościowej „300” oraz „500” które mieszczą się w zakresie uprawnień kategorii A2 i z powodzeniem na nich szkolimy, stąd zapisując się na szkolenie u nas, nie musicie się Państwo obawiać chaotycznych zajęć, czy też braku doświadczenia szkoleniowców w zakresie mocniejszych motocykli. Będziecie szkolić się na maszynach, które później możecie kupić po zdanym egzaminie, a nie tylko na tym czym się zdaje sam egzamin.

Szkolenie podwyższające – rozszerzające kategorię z A2 do A lub z A1 do A2

Osoba szkolona posiadającą już kategorię A2 może podwyższyć ją do A realizując szkolenie praktyczne w wymiarze 10 godzin. Podobnie osoba posiadająca kategorię A1 może podwyższyć ją do kategorii A2. Nie jest wymagana teoria oraz egzamin teoretyczny. Kandydat składa sam egzamin praktyczny na kategorię A prawa jazdy w MORD

Tu Motocykliści  Szkolą przyszłych Motocyklistów!

U nas nie ma Janusza z wąsem. Jesteśmy czynnymi motocyklistami i jeździmy ciągle, dlatego podczas nauki szczególną uwagę zwracamy na prawidłową technikę i taktykę jazdy motocyklem. W trakcie szkolenia przedstawiamy i analizujemy przykłady nagannej oraz błędnej techniki jazdy kończącej się kalectwem – mając na celu ukazanie również niebezpiecznej strony tej pięknej pasji jaką są dla nas motocykle.
Zwracamy Państwa uwagę na zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym na jednośladzie – celem przyszłego prawidłowego rozpoznawania niebezpieczeństw i odpowiednio szybkiego reagowania na wszelką bezmyślność innych uczestników.

Różnorodny park maszyn da Ci doświadczenie

Posiadamy wiele różnych motocykli. Nasze pojazdy szkoleniowe są specjalnie przystosowane do nauki – zabezpieczone klatkami ochronnymi  i pomimo różnych pojemności mieszczą się w kat.A2
  
YAMAHA     „300 ccm” MT-03 ABS (motocykl egzaminacyjny na A2 od 2021)
HONDA        „500 ccm” CB  500 (o mocy 25kW)

SUZUKI       „650 ccm”  SFV 650 UA GLADIUS ABS (moc 35kW)
YAMAHA     „700 ccm” MT-07 ABS (moc 35kW) dla kat.A2

Sprzęt którym dysponujemy jest bezwypadkowy i utrzymany w idealnym stanie technicznym oraz wyposażony w gmole chroniące motocyklistę przed urazami w razie wywrócenia się w czasie treningu. Jako jedna z nielicznych szkół posiadamy plac manewrowy do szkolenia wyłącznie motocyklistów oraz przyległy parking dla klientów zmotoryzowanych. Szkolenie prócz zadań standardowych poszerzone jest o elementy z techniki jazdy na wzór szkoleń zagranicznych.

 

  ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:

 • Przepisy ruchu drogowego
 • Rodzaje, przeznaczenie motocykli
 • Zarys budowy motocykla
 • Zasady właściwego doboru maszyny
 • Frakcje motocyklowe
 • Zasady taktyki jazdy jednośladem
 • Technikę kierowania motocyklem
 • Technikę motocyklową
 • Zasady doboru stroju i akcesoriów
 • Zasady prawidłowej eksploatacji motocykli
 • Pierwszą pomoc w wypadkach drogowych

W cenie kursu:
• komplet materiałów dydaktycznych
• e-Testy 2021 dla kategorii A2
• egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny

 

Przewidywany czas trwania całego kursu to 6-7 tygodni.
Czas oczekiwania na egzamin – do 3 tygodni

Wymagamy posiadania prawa jazdy kategorii B lub B1 minimum od roku!

Zapisy na kurs przyjmujemy przez cały tydzień w godzinach otwarcia biura.
Rezerwacje miejsc telefonicznie, płatność gotówką lub przelewem.

ZAPISY
kliknij tu

Prawo jazdy

A1 do A2kategoria A2 do Akompleksowe szkolenie motocyklowe w Krakowiekurs A2 Krakówkurs prawa jazdy kat.A2 w Krakowie gdziemotocykl do 35 kWprofesjonalny kurs motocyklowy w Krakowierozszerzenie prawa jazdy A2 na Aszkoła motocyklowa Krakówszkolenie motocyklowe A2 Krakówyamaha mt-03 A2