Prawo Jazdy – kategorii A2

instruktor-obok-kursanta

KURS  PODSTAWOWY  kategorii A2
Od 18 lat – motocykle do 35 kW

Jest to kurs dla każdego kto chce rozpocząć przygodę z motocyklem. Z powodzeniem szkolimy osoby które wcześniej nawet na motocyklu nie siedziały, byle tylko wykazywały się odpowiedzialnością i chęcią nauki.
Uprawnienia kat.A2 pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika, jednak z ograniczoną mocą do 35 kW oraz stosunkiem mocy do masy własnej motocykla 0,2kW/kg. Motocykli tego typu na rynku jest mnóstwo. To lżejsze konstrukcje, jednak dynamiczne i o różnym zastosowaniu. Znajdziemy tu nakedy, crossy, supermoto, sporty.
Kategoria A2 pozwala także na kierowanie trójkołowymi motocyklami o mocy do 15 kW.
Szkolenie motocyklowe obejmuje:
– Wykłady – 7 bloków tematycznych
– Praktykę – 10 treningów po 120 minut
+ egzamin wewnętrzny (1h)

Wykłady odbywają się w porach popołudniowo-wieczornych , część teoretyczna to 7 bloków tematycznych (5 spotkań) zawierających tematy wymagane ustawowo oraz zagadnienia ponadprogramowe związane wyłącznie z motocyklizmem.  Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego i czynnego motocyklistę, instruktora techniki jazdy oraz czynnego ratownika. Zajęcia teoretyczne są bardzo ważne i pozwalają zrozumieć fizykę, dynamikę ruchu motocykla co bezpośrednio przekłada się na technikę kierowania , czyli na bezpieczeństwo jazdy. Kto nie pozna tych zasad na szkoleniu , marny jego los w odkrywaniu tych „prawd” na drodze. Sale wykładowe są klimatyzowane , a w czasie przerw do Państwa dyspozycji jest barek kawowy. Palacze mogą się przewietrzać na wyznaczonej palarni.

Zobacz jak ważne są wykłady i jak to robimy – kliknij tu .. 

TEORIA w 5 dni – wieczorami w tygodniu 

Odbywa się w formie wykładów w czasie 5 spotkań trwających po około 4 godzin zegarowych z przerwami oraz z dodatkowych zajęć w zakresie ratownictwa drogowego trwającego około 3,5 godziny. Zajęcia odbywają się dzień po dniu licząc od dnia rozpoczęcia szkolenia wieczorami, czyli od czwartku do środy pomijając weekend. Zajęcia z ratownictwa organizowane są w terminie jaki wspólnie ustala grupa. 

Nabór na szkolenia kat.A2 w sezonie 2023
ograniczony tylko do rozszerzenia z kat.A1 

Motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny dla kat.A2 to YAMAHA MT-03 z ABS dysponujący mocą 35 kW. Motocykl posiada silnik rzędowy o pojemności 300 ccm. Szkoła posiada identyczne motocykle jak na egzaminie państwowym w MORD w Krakowie, ale nauka odbywa się na jeszcze kilku innych modelach motocykli o niższych oraz wyższych masach i pojemnościach dla lepszego wyczucia sprzętu i niezbędnego doświadczenia.

Rewolucja w szkoleniu i egzaminowaniu na A2

Wyczekiwana zmiana przez osoby niskiego wzrostu i niskiej wagi wreszcie została wdrożona w przepisy o egzaminowaniu. Od sezonu 2021 można uczyć się i zdawać egzamin na mniejszym i lżejszym motocyklu klasy pojemnościowej 300 ccm. Ułatwi to egzamin, a wielu osobom pozwoli spełnić marzenia o własnym motocyklu. Do tej pory było tak, że aby móc jeździć motocyklem w pojemności 300-500 ccm, należało zdać egzamin na „700”-tce, co sprawiało iż wiele osób po prostu rezygnowało. Od roku 2021 motocyklem egzaminacyjnym w Krakowie dla kategorii A2 jest Yamaha MT-03 (model z 2020 roku) Posiadamy dwa takie same motocykle, więc nasi absolwenci nie mają kłopotu z opanowaniem tej maszyny na samym egzaminie, tym bardziej że na kursie ćwiczą też większymi moto!

To ważne, bo zazwyczaj szkoły nie posiadają kilku różnych pojemnościowo motocykli, a jedynie ten docelowy. Najczęściej szkoły mają tylko dwa motocykle, wysłużoną „125”-kę i od docelowy motocykl.
Z uwagi na wymagające współczesne motocykle kurs A2 jest u nas 3 etapowy. Zaczynamy kurs od małych i lekkich motocykli, a po ich opanowaniu przechodzimy do coraz to cięższych i mocniejszych maszyn. Szkoląc się u Nas będziecie Państwo w dobrych rękach, a jeździć na motocyklach takich samych jak na egzaminie państwowym.
Nasza szkoła już od lat posiada motocykle klasy pojemnościowej „300” oraz „500” które mieszczą się w zakresie uprawnień kategorii A2 i z powodzeniem na nich szkolimy, stąd zapisując się na szkolenie u nas, nie musicie się Państwo obawiać chaotycznych zajęć, czy też braku doświadczenia szkoleniowców w zakresie mocniejszych motocykli. Będziecie szkolić się na maszynach, które później możecie kupić po zdanym egzaminie, a nie tylko na tym czym się zdaje sam egzamin.

Szkolenie podwyższające kategorię prawa jazdy
Rozszerzenie kategorii z A2 do A lub z A1 do A2

Osoba szkolona posiadającą już kategorię A2 może podwyższyć ją do A realizując szkolenie praktyczne w wymiarze 10 godzin praktyki na większym motocyklu. Podobnie osoba posiadająca kategorię A1 może podwyższyć ją do kategorii A2. Nie jest wymagana teoria oraz egzamin teoretyczny. Kandydat składa sam egzamin praktyczny na kategorię A prawa jazdy w MORD

Tu Motocykliści  Szkolą przyszłych Motocyklistów

U nas nie ma Janusza z wąsem. Jesteśmy czynnymi motocyklistami i jeździmy ciągle, dlatego podczas nauki szczególną uwagę zwracamy na prawidłową technikę i taktykę jazdy motocyklem. W trakcie szkolenia przedstawiamy i analizujemy przykłady nagannej oraz błędnej techniki jazdy kończącej się kalectwem – mając na celu ukazanie również niebezpiecznej strony tej pięknej pasji jaką są dla nas motocykle.
Zwracamy Państwa uwagę na zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym na jednośladzie – celem przyszłego prawidłowego rozpoznawania niebezpieczeństw i odpowiednio szybkiego reagowania na wszelką bezmyślność innych uczestników.

Różnorodny park maszyn da Ci doświadczenie

Posiadamy wiele różnych motocykli. Nasze pojazdy szkoleniowe są specjalnie przystosowane do nauki – zabezpieczone klatkami ochronnymi  i pomimo różnych pojemności mieszczą się w kat.A2
  
YAMAHA     „300 ccm” MT-03 ABS (motocykl egzaminacyjny na A2 od 2021)
HONDA        „500 ccm” CB  500 (o mocy 25kW)

SUZUKI       „650 ccm”  SFV 650 UA GLADIUS ABS (moc 35kW)
YAMAHA     „700 ccm” MT-07 ABS (moc 35kW) dla kat.A2

Sprzęt którym dysponujemy jest bezwypadkowy i utrzymany w idealnym stanie technicznym oraz wyposażony w gmole chroniące motocyklistę przed urazami w razie wywrócenia się w czasie treningu. Jako jedna z nielicznych szkół posiadamy plac manewrowy do szkolenia wyłącznie motocyklistów oraz przyległy parking dla klientów zmotoryzowanych. Szkolenie prócz zadań standardowych poszerzone jest o elementy z techniki jazdy na wzór szkoleń zagranicznych.

  ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:

 • Przepisy ruchu drogowego
 • Rodzaje, przeznaczenie motocykli
 • Zarys budowy motocykla
 • Zasady właściwego doboru maszyny
 • Frakcje motocyklowe
 • Zasady taktyki jazdy jednośladem
 • Technikę kierowania motocyklem
 • Technikę motocyklową
 • Zasady doboru stroju i akcesoriów
 • Zasady prawidłowej eksploatacji motocykli
 • Pierwszą pomoc w wypadkach drogowych

W cenie kursu:
• komplet materiałów dydaktycznych
• e-Testy 2023 dla kategorii A2
• egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny

 

Przewidywany czas trwania całego kursu to 6-7 tygodni.
Czas oczekiwania na egzamin – do 3 tygodni

Wymagamy posiadania prawa jazdy kategorii B minimum od roku!

Zapisy na kurs przyjmujemy przez cały tydzień w godzinach otwarcia biura.
Rezerwacje miejsc telefonicznie, płatność gotówką lub przelewem.

ZAPISY
kliknij tu

Prawo jazdy

A1 do A2kategoria A2 do Akompleksowe szkolenie motocyklowe w Krakowiekurs A2 Krakówkurs prawa jazdy kat.A2 w Krakowie gdziemotocykl do 35 kWprofesjonalny kurs motocyklowy w Krakowierozszerzenie prawa jazdy A2 na Aszkoła motocyklowa Krakówszkolenie motocyklowe A2 Krakówyamaha mt-03 A2