12h kurs przygotowujący do egzaminu motocyklowego kat. A, A2 w Krakowie

To PAKIET 12 godzin (6 lekcji) który został specjalnie przygotowany dla kursantów z sezonów poprzedzających, którzy nie zdążyli zdać egzaminu państwowego przed okresem zimowym oraz dla tych, którzy mieli długą przerwę i nie zauważyli zmian w przepisach.

Od kilku lat na egzaminach kategorii A oraz A2 – występują zupełnie nowe zadania egzaminacyjne. Są one o wiele trudniejsze technicznie od dotychczasowych, a na egzaminach używa się motocykli o pojemnościach 650 i 700 ccm.

Przygotowanie się do nowego egzaminu nie jest sprawą prostą, a nowe zadania sprawiają trudności nawet jeżdżącym motocyklistom. Bez wcześniejszego przećwiczenia  zadań oraz obeznania się się z nowym motocyklem egzaminacyjny – szanse na zaliczenie egzaminu są marne.

Nowy egzamin motocyklowy 2024

Obecnie poza zmianami przepisów dotyczących kryteriów oceny, z placu zniknęła ósemka i zastępuje ją jazda w prostokącie, wprowadza się także nowe zadania z pomiarem prędkości do których wykorzystuje się specjalne urządzenia pomiarowe. Znika też drugi przejazd ze slalomu szybkiego, pozostaje jedynie druga próba. Slalom zastąpiony przejazdem przez zygzakujące bramki zostaje rozdzielony z ósemką, a nowe gmole motocykli egzaminacyjnych są wąskie i mają ułatwiać manewrowanie. Warto to jednak przećwiczyć. Od 01 stycznia 2024 obowiązują także nowe zasady egzaminowania w ruchu drogowym, ale o wszystkim tym uczymy już w praktyce na naszych szkoleniach.

Powtórka zadań, kryteriów oceny i zasad na egzaminie
na prawo jazdy kat. A, A2 w krakowskim MORD

Najnowszą zmianą jest rozdział zadań polegających na pokonaniu łuków w kształcie cyfry osiem oraz slalomu wolnego na dwa osobne oraz sposób oceny zadań w ruchu drogowym. Podobnie nie ma już dwóch przejazdów po slalomie szybkim, a tylko jeden. Szkolenie też może być prowadzone na różnych motocyklach, a egzamin państwowy można oczywiście zdawać na motocyklu podstawionym przez szkołę jazdy. Zadania egzaminacyjne jednak łatwiejsze się nie stały i nadal wymagają dobrego treningu pod okiem fachowo przygotowanego instruktora – motocyklisty który wielokrotnie uczestniczy w egzaminach państwowych jako obserwator, a takich właśnie instruktorów znajdziesz u nas.

motocykl egzaminacyjny w Krakowie

Same motocykle o pojemności 650-700 ccm są nie lada wyzwaniem. W Krakowie motocyklem egzaminacyjnym jest YAMAHA MT-07 z ABS w wersji z gmolami ochronnymi – poszerzającymi znacznie rozmiary motocykla stąd trening zadań na takim motocyklu jest bardzo istotny.   

doszkalanie przed egzaminem kat. A lub A2 w MORD

Program przygotowujący do nowego egzaminu to 12 h jazd praktycznych obejmujący kolejne etapy w klasach pojemnościowych 125-250 / 300 / 500 / 650 / 700 ccm.  Dopracowany program i metodyka nauczania pozwolą w miarę szybki sposób na opanowanie w podstawowym zakresie nowych zadań. Dla zdających kat. A2 w 2021 motocyklem docelowym jest Yamaha MT-03, ale spróbować można sił na MT-07 o ograniczonej mocy do 35 kW

Obecnie na egzaminie wymagany jest także strój z protektorami, stąd podczas szkolenia tym bardziej.
Znikają także stałe trasy z egzaminu praktycznego, teraz egzaminator może jechać z motocyklistą po terenie całego miasta – celem dokładniejszego sprawdzenia jego umiejętności.

Informacja dla bardzo dawnych kursantów…

Kursy podstawowe ukończone przed 19 stycznia 2013 – nie tracą ważności , jednak zaliczenie nowego egzaminu jest prawie niemożliwe bez przećwiczenia nowych zadań i opanowania nowego motocykla. Porywanie się na egzamin w ciemno jest bardzo niebezpieczne.

Obecnie kursy podstawowe z obowiązkowymi 20 godzinami szkolenia to zdecydowanie za mało, chyba że ktoś już jeździ od kilku lat i tylko chce zalegalizować tę jazdę zaliczając egzamin, to 20 godzin powinno wystarczyć. Nie zwiększono liczby godzin pomimo próśb szkoleniowców , stąd pretensje możemy mieć tylko do ministerstwa.

Egzamin łatwy nie jest, ale trening czyni mistrza!

Szkoła przyjmuje na kursy uzupełniające bez dodatkowych formalności wyłącznie swoich klientów, natomiast osoby z innych szkół – muszą przedstawić zaświadczenia o odbytych szkoleniach podstawowych lub numer profilu PKK.

Wymagamy:
– odbytego kursu podstawowego
– posiadania stroju ochronnego, własnych rękawiczek, itd..

Informacje i zapisy – telefonicznie lub mailowo – kliknij tu ..

Doszkolenie

dobry instruktor kat.A Krakówdobry plac manewrowy w Krakowiedoszkalanie na motocykluegzamin A MORDegzamin A2 MORDgdzie można się doszkolić na motor w Krakowiejazdy doszkalające A2 Krakówjazdy doszkalające kat.Aplac manewrowy dla motocykli Krakówpomiar prędkości motocyklaszybki slalom motocyklemzadania egzaminacyjne na motocykl