Szkolenia do pojemności 125 ccm

Masz prawo jazdy B?
Myślisz o zakupie skutera / motocykla 125?

Specjalnie z myślą o kierowcach samochodów z uprawnieniami kategorii B przygotowaliśmy specjalne kompaktowe szkolenie z podstaw i zasad techniki jazdy jednośladami mające ułatwić przesiadkę za kółka na jednoślad. Po tym krótkim, ale treściwym szkoleniu będziesz już wiedzieć w czym rzecz!


Prawo jazdy B od 3 lat! Czy wystarczy samo posiadanie? 

Obecnie każdy kto posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat może zakupić motocykl o pojemności 125 ccm i śmiało jeździć omijając korki i nie płacąc za postój w strefach objętych parkowaniem płatnym. To zdecydowanie krok do przodu w dzisiejszym coraz gęstszym ruchu ulicznym i totalnie zakorkowanych miastach. Oczywiście z zakupem takiego sprzętu wiąże się konieczność przeszkolenia w jeździe jednośladem posiadającym silnik.

Jesteśmy pierwszą w Krakowie szkołą, która opracowała program szkolenia dla kierowców z kategorią B zamierzających jeździć skuterami i motocyklami klasy 125 ccm. Oferujemy kompletne szkolenie pakietowe dla każdego Kto chce nauczyć się bezpiecznie kierować skuterem, czy małym motocyklem niezależnie od celu. Szkolimy skutecznie dostawców i kurierów oraz po prostu amatorów dwóch kółek, co jeszcze na motocyklu nigdy nie siedzieli.

Co prawda przepisy nie wymagają obowiązkowego szkolenia, ale nie łudźmy się że jazda motocyklem jest tym samym czym jest jazda samochodem. Hamowanie, czy skręcanie to dwa różne światy!

Prawo drogowe, a prawa fizyki – to nie to samo!

Różnic jest mnóstwo które znają motocykliści, ale kierowcy samochodów nie mają o nich pojęcia.
Na naszych szkolenia dowiesz się o wielu rzeczach na które musisz zwracać uwagę żeby po prostu nie zginąć lub nie leczyć się do końca życia.

Oczywiście każdy ma wybór i można ryzykować samokształcenie w tym zakresie, komu się jednak nie uda wyhamować lub skręcić – zostanie w najlepszym wypadku osobą niepełnosprawną.
W najgorszym zarobią lekarze, blacharze i grabarze.

My wiemy że każde pieniądze wydane na szkolenie zwracają się błyskawicznie na drodze i to w podwojonej wartości. Mądrzy ludzie mimo braku obowiązku i tak się przeszkolą, a na głupich zarobią Ci opisani powyżej.

Jaki motocykl można kupić posiadając kategorię B prawa jazdy?

Każdy motocykl o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 ccm oraz mocy maksymalnej nieprzekraczającej 11 kW (to jest 15 KM) i stosunku mocy do masy nie przekraczającej 0,1 KW na 1 kilogram masy motocykla.

Może to być zarówno motocykl ze skrzynią automatyczną (skuter) jak też ze skrzynią manualną.

Przepisy te obowiązują tylko na terenie Polski! Nie można takim motocyklem wyjechać poza granice kraju, bo u żadnych naszych sąsiadów kategoria B prawa jazdy nie obejmuje tego rodzaju motocykla i wymaga się tam kategorii A prawa jazdy lub A1, czy A2. Dlatego należy pamiętać, że to przywilej obowiązujący tylko u Nas.

Nasze szkolenie obejmuje dwa etapy. Pierwszy to trzy-godzinne spotkanie na sali wykładowej i prelekcja na temat współczesnych technologii, konstrukcji i systemów bezpieczeństwa w pojazdach oraz odzieży ochronnej dla motocyklistów. Pokazujemy co warto wiedzieć zanim się siądzie na kanapie jednośladu. Drugi etap to już ćwiczenia praktyczne i pierwsze kroki (kilometry) na dwóch kołach. Uczymy od podstaw, jak przedszkolaka. Pokazujemy czego nie wolno robić i tu niejednokrotnie zdziwieni są nawet Tacy co przyjeżdżają na szkolenie już swoim skuterem. Zatem warto się  szkolić, słuchać i rozmawiać z bardziej doświadczonymi. To szkolenie z pewnością wnosi wiele nowej wiedzy i otwiera oczy na zagrożenia z jakich nie zdajemy sobie sprawy siedząc w samochodzie, a o których wiedzą doświadczeni motocykliści.

Jeszcze nie kupiłeś sprzętu? Nie wiesz co wybrać? 

To dobry moment żeby przejść nasze szkolenie! Zainwestuj w szkolenie, żeby posiąść mnóstwo nowej wiedzy o motocyklach tej kategorii i doświadczyć jazdy nimi. Po szkoleniu będziesz już znał różnice między skuterami, a  motocyklami i potrafił porównywać konkretne modele wiedząc na co tak naprawdę trzeba zwracać uwagę. Jazda próbna też nie będzie problemem, gdyż otrzymasz podstawy praktyczne.

skuter-Kraków-nauka-jazdy
Szkolimy na skuterach Honda PCX 125 z automatyczną skrzynią biegów oraz na motocyklach manualnych ze sprzęgłem Yamaha YS 125. W trakcie szkolenia masz możliwość jazdy na dowolnym sprzęcie w zależności od predyspozycji.

Jeśli jesteś zainteresowany takim szkoleniem i rozsądek podpowiada Ci że zanim wydasz kilka, czy kilkanaście tysięcy na skuter, warto wcześniej wydać zaledwie kilka stówek na szkolenie i uświadomienie czego nie kupować, a co kupić warto – to zajrzyj do naszej zakładki SZKOLENIA

Aktualności

jak się ubrać do jazdy motocyklem?jaki skuter kupić?jaki wybrać motocykl 125 ccm?jazdy doszkalające na 125kurs 125 ccmkurs B-125kurs jazdy 125kurs skuterowykurs skuterowy Krakówkurs z wiedzy o odzieży motocyklowejkursy skuterowe w Krakowiemotocykle 125 Krakówmotocyklowy plac manewrowynauka jazdy skuterem w Krakowieodzież ochronna dla skuterzystyprzeszkolenie z jazdy motocyklemprzeszkolenie ze skuterówskuter na prawo jazdy Bszkolenia na motocykle 125szkolenie skuterowe w Krakowieszkolenie z rodzajów skuterów i motocykli 125wiedza o skuterach 125